BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 -1,94 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Jegybanki intervenció ellenére gyengül a rubel?

A rubel reggel ismét gyengült a moszkvai tőzsdén és a devizatartalékok csökkenése is jelzi, hogy a hatóságokra növekvő nyomás nehezedik a fizetőeszköz támogatására. A rubellal kapcsolatos aggodalmakat elsősorban a fő exportcikknek számító nyersolaj alacsony világpiaci ára motiválja, ám az árfolyam - az év végén immár megszokott ingadozások hatására - az úgynevezett egyesített kereskedés kezdetén már 30,20 rubel/dollárra esett.

2001. december 13. csütörtök, 10:25

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az elemzők a piaci szereplőket figyelmeztették, kerüljék a pánikot, miután - a gazdaság általános állapotának egyik lgfontosabb jelzőszámaként - devizatartalék két héten belül immár másodízben jelentős mértékben csökkent. A december 7-ével záródó héten 1,2 milliárd dollárral, 36,3 milliárd dollárra estek a tartalékok. Elemzők arra következtetnek, hogy a jegybank előzőleg mintegy 1,0-2,0 milliárd dollárral interveniált a pénzpiacon annak érdekében, hogy az árfolyamot a 30 dolláros lélektani korláton belül tudja tartani.

Sebő Gábor
Sebő Gábor

Ez is érdekelhet