Herbert Haupt osztrák egészségügyi miniszter bejelentette, hogy biztosan kergemarhakóros állatot találtak az ország keleti részében. Az állatot csütörtökön vágták le, és a megismételt teszt szintén pozitívnak bizonyult, akárcsak a két referenciavizsgálat. Az Osztrák Gazdasági Kamara kereskedelmi szekciójának társelnöke követelte: mindent el kell követni a vásárlók elbizonytalanodásának megakadályozása érdekében. A gyanú bebizonyosodása esetén negatív következményekkel kell számolni az export, a húsipar és az élelmiszer-kereskedelem terén, de ezek a kihatások remélhetően nem lesznek túl nagyok - mondta az MTI tudósítása szerint.
