BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Leépít az Opel

Az Adam Opel AG a veszteség csökkentését célzó Olympia program keretében a következő két évben 1600 fővel, azaz mintegy 4 százalékkal csökkenti németországi alkalmazottainak számát, legnagyobbrészt a bochumi gyárban. Elemzők szerint ennél többre lenne szükség a General Motorshoz tartozó cég termelékenységének és jövedelmezőségének javításához.

2001. október 16. kedd, 18:31

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A tervek szerint a gyártókapacitást 15 százalékkal, azaz évi 350 ezer járművel fogják vissza, amivel 2 milliárd euróval mérsékelik a költségeket. Gyárbezárásra vagy elbocsátásokra azonban nem készülnek, a leépítést a természetes lemorzsolódás és korkedvezményes nyugdíjazás útján kívánják végrehajtani. Emellett az Opel öt érdeklődő céggel tárgyal a bochumi és a kaiserslauterni gyárak bizonyos alkatrészgyártó részlegeinek eladásáról.
A gyártási volumen visszafogása elsősorban az Astra modelleket, illetve a bochumi mellett az antwerpeni gyárat érinti. Az viszont már bizonyosnak látszik, hogy a 2004-ben vagy 2005-ben piacra lépő Astra-utódot már nem két, hanem csak egy helyen gyártják, az eisenachi gyárban pedig kizárólag a Corsa modelleket állítják majd elő.

Economx
Economx

Ez is érdekelhet