Az orosz parlament alsóháza tegnap első olvasatban nagy többséggel jóváhagyta a jövő évi költségvetés tervezetét, miután a kormány a korábbi 1995 milliárdról 2126 milliárd rubelre (1 dollár = 29,39 rubel) növelte a bevételi előirányzatot, a kiadási oldalt pedig 1869 milliárdról 1947 milliárd rubelre emelte. A büdzsében így egy évtized után újra többlet keletkezne: 178 milliárd rubel, a bruttó hazai termék (GDP) 1,6 százaléka. A kormány számításai szerint 22-28 dollár közötti olajárral számítva a GDP 10 950 milliárd rubel lesz, az infláció pedig az idei 17-18-ról 10-13 százalékra csökken. Az olaj árának egy dollárral való elmozdulása durván 1 milliárd rubellel befolyásolja a bevételi oldalt - hívja fel a figyelmet a Reuters. A duma október 19-én szavaz második olvasatban, és összesen négyszer kell jóváhagynia a tervezetet, ami ezt követően kerül a felsőház elé, majd Putyin elnöknek is alá kell írnia.
