A jegybank és a kormány inflációs célja ebben az évben 30 százalék, jövőre 22 százalék, 2004-ben pedig szeretnének 10 százalék alatti árindexet látni. Az augusztusi magas inflációt a gázárak 63 százalékos emelkedése fűtötte. Szeptemberre eddig 2,5 százalékos havi drágulást valószínűsített a jegybank, de lehet, hogy nem lesz ennyi, miután elemzők szerint a gázár emelésből több jelent meg a mostani felvételkor, mint arra számítani lehetett.
