A gondokat súlyosbítja, hogy számos egykori Voicestream tulajdonos alapkezelő kénytelen kiszállni a DT-ből, mert nem tarthat európai részvényeket. Néhány nagy DT tulajdonosról korábban kiderült, hogy kijátszva a moratóriumot már korábban is eladott DT papírokat, de ahhoz lég DT részvény marad a piacon, hogy most megrengesse a távközlési vállalat árfolyamát.
