Az indiai kormányzat a tévékészülékek árának támogatásával próbál küzdeni az egyre növekvő népszaporulat ellen - adta hírül az MTI. Az új családtervezési politika keretében az egészségügyi miniszter kijelentette, hogy a tömegszórakoztatás fontos része népesedéspolitikánknak. A gondot az jelenti, hogy India lakossága, amely májusban meghaladta az egymilliárdot, létszámban rövidesen megelőzheti Kínát, amely egyelőre a világ legnépesebb országa.
2001. augusztus 30. csütörtök, 10:15
