A hollandiai központú Royal Philips Electronics NV tegnap bejelentette, hogy az európai piacra szánt videomagnók gyártását a jövőben külső bedolgozó cégnek, a japán Funainak adja ki és egy éven belül 850-1000 alkalmazottját bocsátja el. A képmagnók gyártása eddig Magyarországon és Ausztriában zajlott, ám a székesfehérvári telephelyet várhatóan nem érinti negatívan az átszervezés, minthogy itt az új DVD-technológia váltja fel a videogyártást. Részletek a NAPI Gazdaságban.
2001. augusztus 18. szombat, 07:00
