Az év első négy hónapjában 791 millió dollárra duzzadt a román folyó fizetési mérleg hiánya az egy évvel korábbi 239 millió dollár után. Ennek fő oka a bukaresti jegybank közleménye szerint a külkereskedelem kedvezőtlen alakulása. A külkereskedelmi mérleg hiánya, amely 2000 első harmadában 158 millió dollár volt, idén 888 millióra emelkedett. A román kormány a múlt hónapban emelte fel a folyó fizetési mérleg idei hiányára vonatkozó előrejelzést a GDP 4 százalékáról 6 százalékra. Ez azt jelenti, hogy a hiány az év végére elérheti a 2,2 milliárd dollárt, szemben a tavalyi 1,5 milliárddal, ami akkor a GDP 3,8 százalékának felelt meg. A bukaresti jegybank ugyanakkor azt is közölte, hogy az ország külföldi valutában jegyzett adósságainak összege április végén 10,54 milliárd dollárt tett ki.
