BUX 139052.60 1,04 %
OTP 44660 1,55 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Csökkentették az osztrák GDP-prognózist

2001. június 29. péntek, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az osztrák WIFO gazdaságkutató intézet 0,5 százalékponttal, 1,7 százalékra, az IHS intézet pedig 0,25 százalékponttal, 2 százalékra csökkentette az osztrák gazdaság ez évi növekedésére vonatkozó korábbi előrejelzését. Jövőre mindkét intézet 2,2 százalékos GDP-bővülést vár. Tavaly 3,3 százalékos volt a növekedés. A lassulást a kutatóintézetek főként a magas energiaárakkal és a gyengülő amerikai konjunktúrával magyarázzák. Az idei inflációra vonatkozó előrejelzést a WIFO a márciusi 1,7 százalékról 2,6 százalékra, az IHS pedig 1,9 százalékról 2,5 százalékra emelte.

Sebő Gábor
Sebő Gábor

Ez is érdekelhet