Az osztrák WIFO gazdaságkutató intézet 0,5 százalékponttal, 1,7 százalékra, az IHS intézet pedig 0,25 százalékponttal, 2 százalékra csökkentette az osztrák gazdaság ez évi növekedésére vonatkozó korábbi előrejelzését. Jövőre mindkét intézet 2,2 százalékos GDP-bővülést vár. Tavaly 3,3 százalékos volt a növekedés. A lassulást a kutatóintézetek főként a magas energiaárakkal és a gyengülő amerikai konjunktúrával magyarázzák. Az idei inflációra vonatkozó előrejelzést a WIFO a márciusi 1,7 százalékról 2,6 százalékra, az IHS pedig 1,9 százalékról 2,5 százalékra emelte.
