Az Egyesült Államok 16,8 millió dollár segélyt nyújt Romániának a hadsereg korszerűsítési programjának támogatására, hogy elősegítse a NATO-színvonal elérését - közölte tegnap a bukaresti amerikai nagykövetség. Az AFP hírügynökség emlékeztetett arra, hogy Románia a jövő évi NATO-csúcsértekezlet idejére a védelmi szervezet tagjává kíván válni. A hadsereg vezérkari főnöke áprilisban úgy nyilatkozott, hogy nincs elég pénz a kiképzésre.
