Spanyolországban a bruttó hazai termék az év első negyedében az előzetes várakozásoknak megfelelően 3,4 százalékkal nőtt - közölte tegnap a madridi statisztikai hivatal (INE), hozzátéve, hogy az előző negyedévi GDP-növekedési indexet 3,8 százalékról 3,7 százalékra korrigálta. Az INE emlékeztetett arra, hogy a növekedési ráta immár a harmadik negyedéve folyamatosan gyengül. A lakossági fogyasztás növekedési üteme az elmúlt időszakban 2,8 százalékról 2,4 százalékra, a beruházásoké pedig 3,9 százalékról 3,2 százalékra csökkent. A belső kereslet növekedési dinamikájának lanyhulása részben a korábbinál kevesebb új munkahelyre, részben a jövedelememelkedés lassulására vezethető vissza. Az export éves összevetésben az előző negyedévi 11,0 százalék után 10,7 százalékkal, az import 8,2 százalék után 8,0 százalékkal emelkedett.
