Az ukrán jegybank június 11-étől 21-ről 19 százalékra csökkenti a diszkontkamatot. A kijevi központi bank közleménye szerint a pénzintézet a makrogazdasági mutatók elemzése után, a pénz- és hitelpiacon kialakult helyzet figyelembevételével döntött az irányadó kamatláb csökkentése mellett. Mint az MTI jelentette, Anatolij Halcsinszkij, a bank magas rangú illetékese kilátásba helyezte, hogy a közeljövőben várhatóan enyhítenek a kötelező tartalékképzés szabályain is. Mint mondta, a monetáris politika további enyhítését a viszonylag alacsony inflációs mutatók (májusban havi összehasonlításban 0,4 százalékos volt a fogyasztói árszint emelkedése) indokolják. A meghatározó bankközi kamatlábat idén márciusban 27-ről 25 százalékra, áprilisban pedig 21 százalékra csökkentették.
