A várt dinamika háromszorosával nőtt az ausztrál gazdaság az év első negyedében, elsősorban a lakossági fogyasztásnak köszönhetően. Az ausztrál statisztikai hivatal jelentése szerint a GDP az előző három hónaphoz képest 1,1 százalékkal emelkedett. Az ausztrál gazdaság tavaly az utolsó negyedévben - 1991 óta első ízben - 0,6 százalékkal csökkent. Éves öszehasonlításban a bruttó hazai termék most 2,1 százalékos bővülést mutat.
2001. június 6. szerda, 09:09
