Romániában 4,8 százalékkal növekedett a GDP az első negyedévben a tavalyi első negyedévhez képest - közölte a román statisztikai hivatal. Az eredmény meghaladta mind az egész évre tervezett 4,1 százalékot, mind az elemzői előrejelzéseket. Az idén az export mellett már a hazai, azon belül a lakossági fogyasztás is támogatja a növekedést. Az első negyedévben a hazai fogyasztás 6,7 százalékkal volt nagyobb a tavalyi első negyedévinél, a lakossági fogyasztás 7,2 százalékkal nőtt. A fellendülést az ipari termelés 11,8 százalékos, az építőipar 7,0 százalékos és a szolgáltatások 2,4 százalékos bővülése támogatta. Románia külkereskedelmi hiánya 820,1 millió dollár volt az első negyedévben, a tavalyi első negyedévi 297,8 millió dollár helyett. Az export 2,875 milliárd dollárt ért el az első negyedévben, a behozatal pedig 3,965 milliárd dollárra nőtt.
