BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 -1,94 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Csökkent a spanyol munkanélküliség

2001. június 4. hétfő, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Spanyolországban a munkaügyi hivatalokban bejelentkezők számából képzett hivatalos munkanélküliségi ráta májusban az előző havi 9,08 százalékról 8,76 százalékra csökkent - közölte tegnap a madridi munkaügyi minisztérium, hozzátéve, hogy ilyen alacsony indexet utoljára 1979 decemberében regisztráltak. A gazdasági minisztérium negyedéves rendszerességgel felmért, az álláskeresők önbevallásán alapuló adatai szerint az első negyedévben az aktív korú népesség 13,43 százaléka volt munkanélküli. A munkanélküliségi index Spanyolországban 1994-ben 25 százalékos szinten tetőzött, azóta a gyors gazdasági növekedés hatására fokozatosan csökkent a mai szintre. A GDP-növekedés üteme a tavaly és a megelőző három évben regisztrált 4 százalék után idén várhatóan 3,2 százalékra enyhül, ami a munkahelyteremtés terén is várhatóan lefékeződést okoz.

Sebő Gábor
Sebő Gábor

Ez is érdekelhet