Spanyolország a tizenötök holnapi nagyköveti tanácskozásán a németek mellé áll, és támogatni fogja azt a javaslatukat, hogy hétéves késleltetéssel tegyék lehetővé a munkaerő szabad mozgását az EU leendő tagországai számára - értesült az El País. Nyugati elemzők ezt zömmel pozitívan értékelték, mert attól tartottak, hogy Madrid és Berlin szembekerülése miatt halasztást szenvedhet az Európai Unió egész bővítési folyamata. A spanyol kormány emellett állítólag már nem követel azonnali ígéretet arra, hogy az EU bővítése után is a mai mértékben részesül majd a kohéziós alapokból. A spanyol külügyminisztérium nem volt hajlandó sem cáfolni, sem megerősíteni a lap értesülését.
2001. május 29. kedd, 11:10
