BUX 138414.04 0,57 %
OTP 44370 0,89 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Madrid is korlátozná a munkaerő-áramlást

2001. május 29. kedd, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A spanyol kormány EU-képviselete tegnap megerősítette az El País című lap értesülését, hogy Spanyolország a tizenötök mai nagyköveti tanácskozásán támogatni fogja azt a német javaslatot, hogy csak hétéves átmeneti idő után tegyék lehetővé a munkaerő szabad mozgását az EU leendő tagországai számára. A fejleményt a nyugati elemzők többsége pozitívan értékeli, mivel korábban attól tartottak, hogy Madrid és Berlin ellentéte miatt halasztást szenvedhet az Európai Unió egész bővítési folyamata. A spanyol kormány a hírek szerint már nem szabja feltételül azt a kötelezettségvállalást, hogy a bővítés után nem csökken részesedése a kohéziós alapokból. A német munkaügyi és a gazdasági minisztérium tegnap csak annyit volt hajlandó közölni, hogy közel vannak a megállapodáshoz Madriddal a munkaerő és a szolgáltatások szabad mozgásának kérdésében.
(NAPI)

Barabás János T.
Barabás János T.

Ez is érdekelhet