A Nafta Polska szóvivőjének közlése szerint kedden kinevezték a két hete lemondott két igazgatósági tag utódát. A velük együtt leköszönt volt elnök, Michal Frackowiak helyébe még a múlt héten Marek Gutowski lépett. Az egykori háromtagú vezetőség nem értett egyet az olajipar privatizációjának módjával, különösen pedig a PKN Orlen 18 százalékos részvénycsomagjának gyorsított értékesítésével.
Aldona Kamela-Sowinska kincstárügyi miniszter a keddi kormányülés után tartott sajtóértekezleten azt mondta, hogy a tárca június végéig szeretné előterjeszteni a 18 százalékos részvényértékesítés koncepcióját, és a pakettet ágazati befektetőnek akarja eladni. A részvénycsomagra nemrég az osztrák OMV konszern tett ajánlatot, amely a közép-európai olajszektor integrációjára törekszik.
A lengyel kincstárügyi miniszter korábban úgy nyilatkozott, hogy a PKN privatizációjának harmadik szakaszát még a szeptember 23-ra kiírt parlamenti választások előtt szeretné lezárni, legutóbb azonban már azt mondta, hogy a részvényértékesítés esetleg októberre, sőt novemberre is elhúzódhat.
