Az RWE AG német közüzemi csoport a márciussal véget ért kilenc hónap kedvező adatai alapján még magasabbra emelte az egész évre várható eredmény-előrejelzését. A társaság e háromnegyed év alatt 34 százalékkal, 2,9 milliárd euróra (2,49 milliárd dollár) növelte üzemi nyereségét, elsősorban olaj és vegyipari részlegének köszönhetően. A nettó nyereség az előző év azonos időszakáénál 0,7 százalékkal volt magasabb, s 1,09 milliárd eurót ért el, az árbevétel 32 százalékkal, 46 milliárd euróra nőtt. A teljes üzleti évre az RWE, amely piaci kapitalizációját tekintve a második legnagyobb német közüzemi vállalat, minimum 35 százalékos üzemi nyereségnövekedést vár.
2001. május 29. kedd, 09:25
