Kuba felfüggesztette 625 millió dolláros adóssága törlesztését Spanyolországnak - jelentette a spanyol La Razón című lap. Madrid tavaly átütemezte a kubai adósságokat és jelentős kedvezményeket adott, egyebek között elfogadta, hogy a tartozás egy részét kubai spanyol befektetésekre váltsák. A kubai kormány ennek ellenére az év elején abbahagyta az adósságszolgálatot. A lap emlékeztetett, hogy Spanyolország a legnagyobb külföldi befektető Kubában, emellett gépeket, szállodai felszereléseket, személygépkocsikat és más járműveket szállít Kubának, míg onnan főleg kávét, fagyasztott halat, rumot és dohányt importál. Havanna az olajárak emelkedésével és a szigetországba látogató turisták számának csökkenésével magyarázza fizetési nehézségeit.
