A német szövetségi jegybank elnöke, Ernst Welteke szerint az euró alacsony árfolyama felhajtja az árakat Németországban és az euróövezet más országaiban, és ez aggodalomra ad okot. A Frankfurter Allgemeine Zeitungban megjelent nyilatkozatában az euró mostani gyengeségét azzal magyarázta, hogy az elemzők és a befektetők eltérésre számítanak az amerikai és az európai gazdasági növekedés között. Úgy vélik, hogy Európában még csak most kezdődik igazán az a lassulás, amely Amerikában előbb-utóbb a végéhez közeledik. Welteke nyilatkozata elemzők szerint változásra utalhat az Európai Központi Bank (ECB) kamatpolitikájában.
