A hagyományosan deficites költségvetésű Spanyolország gazdasági minisztériuma tegnap bejelentette, hogy az állami költségvetésnek (a helyi kormányok és társadalombiztosítás nélküli büdzsének) az első négy hónap után több mint 5 milliárd dolláros többlete keletkezett, ami megközelíti a spanyol GDP 1 százalékát. A minisztérium szerint ezt a nagyobb adóbevételek, illetve a kisebb bér jellegű kiadások tették lehetővé. A közvetlen adókból befolyt bevételek 8 százalékkal nőttek az idén, az állami alkalmazottakra fordított költségek növekedése viszont mindössze 0,9 százalékos volt.
