BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 -1,94 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Költségvetési többletet ért el Spanyolország

2001. május 24. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A hagyományosan deficites költségvetésű Spanyolország gazdasági minisztériuma tegnap bejelentette, hogy az állami költségvetésnek (a helyi kormányok és társadalombiztosítás nélküli büdzsének) az első négy hónap után több mint 5 milliárd dolláros többlete keletkezett, ami megközelíti a spanyol GDP 1 százalékát. A minisztérium szerint ezt a nagyobb adóbevételek, illetve a kisebb bér jellegű kiadások tették lehetővé. A közvetlen adókból befolyt bevételek 8 százalékkal nőttek az idén, az állami alkalmazottakra fordított költségek növekedése viszont mindössze 0,9 százalékos volt.

Barabás János T.
Barabás János T.

Ez is érdekelhet