Ma újabb 24 órás sztrájkot tartanak a német Lufthansa légitársaság pilótái, hacsak valami csoda nem történik - közölte a pilóták szóvivője. Az elmúlt három hét során ez már a harmadik munkabeszüntetés. A 4200 pilóta - arra hivatkozva, hogy a társaság elmaradt a fizetések emelésével a versenytársaitól - több mint 30 százalékos béremelést követel. A Lufthansa jelentősen javított ajánlatán, és 10,6 százalékos béremelés mellett a nyereség egy részét is szétosztaná a pilóták között, azok viszont ezt sem tartják elfogadhatónak. Szakszervezetük kilátásba helyezte, hogy minden csütörtökön 24 órás sztrájkot tartanak, amíg létre nem jön a megállapodás. Az első egész napos munkabeszüntetés miatt a múlt csütörtökön 900 járatot volt kénytelen lemondani a Lufthansa, ami káoszt okozott az egész európai légi forgalomban.
