BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 -1,94 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Tárgyalások a jugoszláv vagyon megosztásáról

2001. május 14. hétfő, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Új tárgyalásokat kezdtek tegnap Bécsben a volt jugoszláv tagköztársaságok - Jugoszlávia, Horvátország, Bosznia, Macedónia és Szlovénia - az egykori jugoszláv vagyon megosztásáról. A résztvevőknek a pénz és számos ingatlan - köztük követségi és konzulátusi épületek - sorsáról kell dönteniük.
A szlovén delegáció vezetője szerint a részletes pénzügyi adatok Belgrádban maradtak, csak azt lehet pontosan tudni, hogy a szövetségi állam szétesésekor 6 milliárd dollár volt a belgrádi jegybank valutatartaléka és jelentős ingatlan vagyonról is dönteni kell. A közel 440 millió dollárt érő aranytartalék megosztásáról már sikerült megállapodniuk a Nemzetközi Valutaalap segítségével. Eszerint az arany 36,52 százalékát kapja Szerbia és Montenegró, 28,49 százalékát Horvátország, 16,39 százalékát Szlovénia, 13,2 százalékát Bosznia és 5,4 százalékát Macedónia.

Barabás János T.
Barabás János T.

Ez is érdekelhet