Új tárgyalásokat kezdtek tegnap Bécsben a volt jugoszláv tagköztársaságok - Jugoszlávia, Horvátország, Bosznia, Macedónia és Szlovénia - az egykori jugoszláv vagyon megosztásáról. A résztvevőknek a pénz és számos ingatlan - köztük követségi és konzulátusi épületek - sorsáról kell dönteniük.
A szlovén delegáció vezetője szerint a részletes pénzügyi adatok Belgrádban maradtak, csak azt lehet pontosan tudni, hogy a szövetségi állam szétesésekor 6 milliárd dollár volt a belgrádi jegybank valutatartaléka és jelentős ingatlan vagyonról is dönteni kell. A közel 440 millió dollárt érő aranytartalék megosztásáról már sikerült megállapodniuk a Nemzetközi Valutaalap segítségével. Eszerint az arany 36,52 százalékát kapja Szerbia és Montenegró, 28,49 százalékát Horvátország, 16,39 százalékát Szlovénia, 13,2 százalékát Bosznia és 5,4 százalékát Macedónia.
