Az ausztriai vállalatok a gazdasági klíma lehűlésére számítanak - derül ki a Wifo gazdaságkutató intézet körkérdéséből. Az intézet szerint a gazdasági helyzet jelenlegi megítélése azt tükrözi, hogy az amerikai konjunktúrának, valamint a vásárlóerőnek a magas kőolajár okozta gyengülése nagyobb hatással lehet a gazdaságra, mint sokan gondolták. A Bank Austria ugyancsak a gazdasági hangulat érezhető romlását konstatálta: konjunktúraindikátora a márciusi 4 százalék után áprilisban 3,6 százalékot mutatott. A bank szakértői idén 2,0 százalékos gazdasági növekedésre számítanak, de úgy vélik, hogy jövőre ez 2,5 százalékra javul. Ez évben 2,2, jövőre 1,5 százalékos inflációt várnak. A bank még 2002-ben is meglehetősen nagynak tartja a konjunktúra újabb gyengülésének kockázatát, különösen mivel az amerikai helyzet alakulása továbbra is bizonytalan. Ennek ellenére elemzői szerint bár a 2000. évihez hasonlóan erős konjunktúrára nincs kilátás, recesszióra sem kell számítani.
