BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Csökkent Dél-Korea kivitele

2001. április 1. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Csaknem két éve először csökkent a dél-koreai export márciusban: 14,34 milliárd dollárra, éves összehasonlításban 0,6 százalékkal esett vissza. Utoljára 1999 áprilisában zsugorodott a kivitel, akkor 4,7 százalékkal - idézte a kereskedelmi minisztérium közleményét a Dow Jones. Ennek ellenére a külkereskedelmi többlet 1,38 milliárd dollárra nőtt a februári 749 millióról, mert a bevitel még nagyobb mértékben - 8,8 százalékkal - mérséklődött. Az exporton belül főleg a félvezetők, illetve a járművek forgalma zsugorodott, az importon belül a beruházási javak és a nyersanyagok bevitele csökkent a leginkább, párhuzamosan a gazdaság lassulásával. Az import hanyatlásában a von gyengülése is közrejátszott - állapítja meg a minisztérium.

Szabó Márta
Szabó Márta

Ez is érdekelhet