BUX 139111.47 1,08 %
OTP 44650 1,52 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Ingyen akar cseh UMTS-koncesszióhoz jutni az EuroTel

A vezető cseh mobilszolgáltató, az EuroTel AS felszólította a kormányt, hogy ingyen biztosítson számára harmadik generációs koncessziót, vagy jelentősen csökkentse az öt milliárd koronás (134,4 millió dollár) eladási árat. A kormány várhatóan előnyben részesíti a jelenleg már szolgáltató három céget.

2001. február 8. csütörtök, 11:55

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az EuroTel, amely a cseh mobilpiac vezető szolgáltatója, közleményben tudatta, hogy legfeljebb 2,8 milliárd koronás (75 millió dollár)árat tart elfogadhatónak a harmadik generációs UMTS-koncesszió ellenértékeként és elfogadhatatlannak tartja a kormány által korábban közölt öt milliárd koronás árat. A koncessziót a cég teljesítménye és eredményei alapján kellene odaítélni, valamint figyelembe kell venni a liberalizáció után előálló piaci helyzetet is - szögezte le az EuroTel vezérigazgatója. A cseh kormány négy koncessziót kíván értékesíteni az idén és a távközléási miniszter nyilatkozatai alapján változatlanul összesen minimum 20 milliárd korona bevételre számít, ahogy az a költségvetésben szerepel. A még véglegesnek nem tekinthető elképzelés szerint három koncesszióhoz fix áron a már jelen lévő szolgáltatók jutnának hozzá, míg a negyedik koncessziót aukción értékesítenék.

Bana Péter
Bana Péter

Ez is érdekelhet