Az EU pénzügyminiszterei a hetek jövő heti palermói tanácskozásán arra kérik majd az amerikai kormányzatot, tegyen intézkedéseket annak érdekében, hogy helyreálljon az amerikai fogyasztók bizalma és megtakarítási kedve - közölte tegnap a Reutersszal az olasz pénzügyminisztérium egyik illetékese. A hetek pénzügyminiszterei az olasz forrás szerint elsősorban az amerikai gazdaság helyzetét szeretnék megvitatni, és informálódni kívánnak arról, milyen gazdaságpolitikát kíván folytatni az új washingtoni kormányzat. A pénzügyminiszterek a nyilatkozó szerint az amerikai gazdaság felgyorsításához jó eszköznek tekintik a megtakarítások növekedésének serkentését, ami egyben az amerikai kereskedelmi mérleg deficitjének mérséklését is elősegíti. A duzzadó deficit ugyanis az Egyesült Államokat túlságosan függővé teszi a külföldi tőke mozgásától, márpedig az amerikai gazdaság lassulása részben a külföldi tőkebeáramlás lefékeződésével függ össze.
