BUX 138843.55 0,89 %
OTP 44650 1,52 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Az EU kötelezővé tenné az energiafelügyeleteket

2001. február 2. péntek, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az EU brüsszeli bizottsága javasolja, hogy minden tagállam állítson fel független hatóságot áram- és gázpiacának felügyeletére - jelentette a Reuters. Az áramszektor liberalizálásának folytatásáról szóló tervezet szerint a felügyeletek feladatkörébe tartozna a hálózatokhoz való hozzáférés biztosítása, a tarifák megállapítása, illetve jóváhagyása. A versenyhatóságok csak utólag képesek az aránytalanságok megszüntetésére, míg a felügyeletek aktív szerepet játszhatnak az aránytalanságok kialakulásának megelőzésében - hangsúlyozza a dokumentum, amelynek végleges változata várhatóan három héten belül készül el, és azt követően kerül a kormányok, valamint az Európa Parlament elé jóváhagyásra.
Ma már Németország az egyetlen olyan EU-ország, ahol nincs semmilyen független energiafelügyelet, ehelyett az ágazat szereplői kötnek egymással önkéntes alapon egyezményeket.

Bana Péter
Bana Péter

Ez is érdekelhet