Az EU brüsszeli bizottsága javasolja, hogy minden tagállam állítson fel független hatóságot áram- és gázpiacának felügyeletére - jelentette a Reuters. Az áramszektor liberalizálásának folytatásáról szóló tervezet szerint a felügyeletek feladatkörébe tartozna a hálózatokhoz való hozzáférés biztosítása, a tarifák megállapítása, illetve jóváhagyása. A versenyhatóságok csak utólag képesek az aránytalanságok megszüntetésére, míg a felügyeletek aktív szerepet játszhatnak az aránytalanságok kialakulásának megelőzésében - hangsúlyozza a dokumentum, amelynek végleges változata várhatóan három héten belül készül el, és azt követően kerül a kormányok, valamint az Európa Parlament elé jóváhagyásra.
Ma már Németország az egyetlen olyan EU-ország, ahol nincs semmilyen független energiafelügyelet, ehelyett az ágazat szereplői kötnek egymással önkéntes alapon egyezményeket.
