BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 -1,94 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Kétpárti adócsökkentési javaslat az USA-ban

2001. január 23. kedd, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A republikánus Phil Gramm és demokrata szenátortársa, Zell Miller közösen jelentették be Washingtonban, hogy hamarosan előterjesztik a George W. Bush által szorgalmazott adócsökkentési csomagot tartalmazó törvényjavaslatot. A tíz év alatt összesen 1300 milliárd dollár összegű adó eltörlését előirányzó csomag a republikánus új elnök kampányának sarokköve volt. Gramm, a szenátus bankügyi bizottságának elnöke, a pénzügyi bizottság tagja sajtóértekezletén úgy vélte, hogy a lefaragások összege a törvényhozási viták nyomán még nagyobbra is nőhet - írta az MTI. Miller, a bankügyi bizottság tagja azzal indokolta a javaslat támogatását, hogy az USA-ban soha nem voltak olyan magasak az adók és soha nem volt akkora az ezek mérséklését lehetővé tevő költségvetési többlet, mint most. A demokrata szenátor támogatása erősíti az adócsökkentések megszavazásának esélyét a republikánusok és demokraták között 50-50 arányban megoszló szenátusban. A képviselőházban a republikánusok szűk többségben vannak.

Szabó Márta
Szabó Márta

Ez is érdekelhet