A japán jegybank (BOJ) monetáris politikai bizottsága mai szavazásán úgy döntött, hogy továbbra is 0,25 százalékos szinten tartja az irányadó overnight–kamatlábat. A bizottság tavaly augusztus 11-i ülésén engedett a politikai nyomásnak és hagyott fel a másfél éven át tartó „zéró-kamatláb”-politikájával. A BOJ elnöke, Maszaru Hayami azóta többször is hangsúlyozta, hogy a központi bank szándéka a laza monetáris politikával a gazdaság támogatása.
2001. január 19. péntek, 09:56
