BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 -1,94 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Szükségállapothoz vezetett a kaliforniai árampiac liberalizálása

Szükságállapotot hirdetett ki Kaliforniában a szövetségi állam kormányzója, miután sorozatossá váltak az áramkimaradások. A San Franciscót és a Szilícium-völgyet is sújtó áramszünetek azután kezdődtek, hogy a fizetésképtelenné vált szolgáltatók már nem tudnak áramot vásárolni a termelőktől.

2001. január 18. csütörtök, 10:17

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A szükségállapot kihirdetése lehetővé teszi a kaliforniai kormányzat számára, hogy a már jóváhagyott költségvetési forrásokból áramot vásároljon, de hosszabb távon ezt csak akkor teheti meg, ha a helyi törvényhozás holnap jóváhagyja az erről szóló törvényt. A kaliforniai áramválságot a balul sikerült árampiaci liberalizáció robbantotta ki, amelynek keretében befagyasztották a fogyasztói árakat, miközben a nagykereskedelmi árakat a piac alakította.

Madarász János
Madarász János

Ez is érdekelhet