BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 -1,94 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Napi 1,5 millió hordóval kevesebb olaj

Nem hivatalos értesülések szerint megállapodtak az olajtermelés napi másfél millió hordónyival való csökkentéséről a Bécsben ülésező OPEC-tagországok.

2001. január 17. szerda, 11:41

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az OPEC tagországai a termelési összkvóta napi 1,5 millió hordós csökkentésében egyeztek meg. Szaud Nasszer asz-Szabah kuvaiti olajminiszter Bécsben, egyik értekezletről a másikra sietve ezt tudatta az újságírókkal: - A konszenzus 1,5 millió.
A csökkentés mértéke megfelel az előzetes várakozásnak. Az OPEC eddigi túltermelése miatt a hivatalos kvótacsökkentés csak napi 800 ezer-1 millió hordó olajat von ki ténylegesen a piacról - állítoták korábban olajipari szakértők

Madarász János
Madarász János

Ez is érdekelhet