BUX 138657.56 0,75 %
OTP 44550 1,3 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Leállt a temelíni atomerőmű

2000. december 17. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A csehországi temelíni atomerőmű automatikus irányító rendszere szombaton leállította az atommag-hasadási folyamatot az első reaktorblokkban a szivattyúrendszer meghibásodása miatt - jelentette a Dow Jones. Az illetékes hivatal a leállás előtt néhány órával adott engedélyt arra, hogy a próbaüzemeltetésben működő erőmű 981 megawattnyi kapacitása 30 százalékáig növelje teljesítményét az addigi 12 százalékról.
Az osztrák határtól 50 kilométerre levő erőmű heves viták tárgya volt Csehország és Ausztria között - emlékeztet az MTI. Wolfgang Schüssel osztrák kancellár és Milos Zeman cseh miniszterelnök múlt szerdán írt alá egyezményt arról, hogy nem állítják le Temelínt, de biztonságát nemzetközi szakértők vizsgálják meg.

Szabó Márta
Szabó Márta

Ez is érdekelhet