A csehországi temelíni atomerőmű automatikus irányító rendszere szombaton leállította az atommag-hasadási folyamatot az első reaktorblokkban a szivattyúrendszer meghibásodása miatt - jelentette a Dow Jones. Az illetékes hivatal a leállás előtt néhány órával adott engedélyt arra, hogy a próbaüzemeltetésben működő erőmű 981 megawattnyi kapacitása 30 százalékáig növelje teljesítményét az addigi 12 százalékról.
Az osztrák határtól 50 kilométerre levő erőmű heves viták tárgya volt Csehország és Ausztria között - emlékeztet az MTI. Wolfgang Schüssel osztrák kancellár és Milos Zeman cseh miniszterelnök múlt szerdán írt alá egyezményt arról, hogy nem állítják le Temelínt, de biztonságát nemzetközi szakértők vizsgálják meg.
