BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 -1,94 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Bush-Greenspan találkozó a Fed-ülés előtt

2000. december 17. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az Egyesült Államok leendő elnöke, George W. Bush ma találkozik a szövetségi jegybank szerepét betöltő Federal Reserve (Fed) elnökével, Alan Greenspannel - jelentette a Reuters, a leendő alelnök, Dick Cheney egyik munkatársára hivatkozva. A hírügynökség szerint Bush feltehetően az amerikai gazdaságnak a vártnál sebesebb lefékeződésével kapcsolatos nézeteit akarja megosztani a Fed elnökével. A politikus a Time magazinnak adott interjújában megerősítette, hogy keresztül akarja vinni kampányában meghirdetett programját, amelynek értelmében a szövetségi költségvetési többletet arra használnák fel, hogy tíz év alatt 1,3 ezer milliárd dollárral mérsékeljék az adókat. A Fed nyíltpiaci bizottsága holnap tartja idei utolsó ülését; elemzők arra számítanak, hogy nem nyúlnak a kamatokhoz, de az ülés utáni nyilatkozatban már nem lesz szó a korábbi szigorítást magyarázó inflációs veszélyről. Egyesek azt sem zárják ki, hogy a következő, január 30-31-i ülésen - tíz nappal Bush várható hivatalba lépése után - a Fed már kamatot csökkent.

Szabó Márta
Szabó Márta

Ez is érdekelhet