BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Terjeszkedni készül az E.ON

A Veba és a Viag fúziójával létrejött E.ON – a legnagyobb német közüzemi csoport - 1,895 milliárd euró üzemi nyereséget mutatott ki az első 9 hónapban, ez 8,6 százalékkal kevesebb annál, mint amit az elődvállalatok együttvéve elértek egy évvel korábban. Az árbevétel ugyanilyen összehasonlításban 50,02 milliárd euróról 69,86 milliárdra emelkedett.

2000. december 7. csütörtök, 11:36

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az E.ON illetékesei ugyanakkor úgy nyilatkoztak, hogy jövőre az üzemi nyereség számottevő növekedését várják, s ez a kereskedés elején kicsit fel is nyomta a csoport részvényeinek árfolyamát, miközben a DAX lefelé tart.
A német csoport vezérigazgatója, Ulrich Hartmann az eredmények ismertetésekor úgy nyilatkozott, nem zárják ki, hogy újra tárgyalni kezdenek a Bouygues-val, a francia konszern vízszolgáltatási részlegének megvételéről. Az E.ON más területeken is expanzióra készül – elemzők szerint van is pénze rá - , példaként a földgázszolgáltatást is megemlítették, "érdekes partnernek" nevezve a Ruhrgast.

Szabó Márta
Szabó Márta

Ez is érdekelhet