Az E.ON illetékesei ugyanakkor úgy nyilatkoztak, hogy jövőre az üzemi nyereség számottevő növekedését várják, s ez a kereskedés elején kicsit fel is nyomta a csoport részvényeinek árfolyamát, miközben a DAX lefelé tart.
A német csoport vezérigazgatója, Ulrich Hartmann az eredmények ismertetésekor úgy nyilatkozott, nem zárják ki, hogy újra tárgyalni kezdenek a Bouygues-val, a francia konszern vízszolgáltatási részlegének megvételéről. Az E.ON más területeken is expanzióra készül – elemzők szerint van is pénze rá - , példaként a földgázszolgáltatást is megemlítették, "érdekes partnernek" nevezve a Ruhrgast.
