BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 -1,94 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Bővítik az amszterdami repülőteret

A holland kormány a következő négy évben 3 milliárd guldent fordít az Amszterdam mellett lévő schipholi repülőtér kibővítésére. A légikikötőt üzemeltető cég jövőre valószínűleg tőzsdére kerül.

2000. november 5. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Brüsszeli tudósítónktól
A holland kormány tervei szerint a schipholi repülőtéren 2003-ig újabb leszállópályát építenek a jelenlegi négy mellé. A légikikötő teher- és utasforgalma dinamikusan növekszik, és az előrejelzések szerint az utasszáma a jelenlegi évi 39 millióról 2006-ig 55 millióra duzzad. A kormány a következő négy évben 3 milliárd guldent (1,3 milliárd eurót) fordít a projektre. Európa negyedik legnagyobb repülőterének bővítése évek óta napirenden van, de a hágai kormány csak most szánta el magát a beruházásra. Egy korábbi elképzelés szerint a tenger feltöltésével csináltak volna helyet a repülőtérnek, a terv azonban egyebek között a környezetvédők ellenállásába ütközött, de a költségek is túl magasak lettek volna.
A kormány várhatóan néhány héten belül dönt a repülőteret működtető cég, a Schiphol Group tőzsdei úton történő privatizálásáról, amire az elképzelések szerint jövőre kerülne sor. Jelenleg a részvényeinek 76 százaléka az állam, 22 százaléka Amszterdam és 2 százaléka Rotterdam város birtokában van. A privatizáció első szakaszában valószínűleg a részvények 51 százaléka kerül magánbefektetőkhöz. Az idő sürget, mert ebben az ágazatban is gyors koncentráció zajlik, és az állami tulajdonlás akadályozza, hogy Schiphol érdeklődést mutathasson külföldi repülőterek iránt.
Gordon Tamás

Gordon Tamás
Gordon Tamás

Ez is érdekelhet