BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Gyorsabb növekedést vár a cseh kormány

2000. október 26. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A cseh pénzügyminisztérium 2,5 százalékról 2,6 százalékra emelte az ez évre szóló GDP-növekedési előrejelzését; a jövő évre szóló prognózis a Dow Jones által tegnap ismertetett negyedéves minisztériumi jelentés szerint 3 százalék maradt. Felfelé módosították az éves átlagos infláció adatát is: a júliusban jelzett 3,8 százalék helyett ez évre 3,9 százalékot várnak, ami jövőre 4,7 százalékra nőhet. A folyó fizetési mérleg hiánya ez év végén a GDP 4,8 százalékára rúg majd - a korábbi jelentésben 4,6 százalék szerepelt -, 2001 végén pedig eléri az 5 százalékot.
Ugyancsak tegnap jelentette be a pénzügyminisztérium szóvivője, hogy 2001. január elsejétől átlag 14 százalékkal emelkedik az áram fogyasztói ára, mert megszűnnek egyes állami támogatások. Drágul a földgáz is, de ennek mértékét csak november végén teszik közzé.

Kummer Krisztián
Kummer Krisztián

Ez is érdekelhet