BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Szerbia fele áram nélkül maradt

2000. október 25. szerda, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Szerbia közel fele maradt villanyáram nélkül tegnap délelőtt, miután elromlott a legnagyobb szerbiai erőmű négy egysége. Az állami villamos művek, az Elektroprivreda Srbije (EPS) közleménye szerint a műszaki hibák miatt a fogyasztók 45 százaléka nem kapott áramot. A rendszer helyreállítását az esti órákra ígérték, de mindenképpen fennmarad a napi négyórás áramszünet, amit a termelőkapacitás elégtelen volta miatt vezettek be a hideg beálltával. A napi igény az EPS vezetői szerint 100 millió kWh lenne, a termelés azonban csupán 80 millió kWh. A környező országokból 24 millió kWh áramot fognak importálni, Magyarországról jelenleg napi 3 millió, a boszniai szerb köztársaságból pedig 2 millió kWh-t kapnak. Az áramkorlátozás november 1-ig marad érvényben, ekkortól a tervek szerint Bulgáriától napi 5 millió kWh áramot kapnak és kisebb mennyiséget Románia is fog szállítani. A valódi megoldást az jelentené, ha engedélyt kapnának a boszniai hatóságoktól a mostari transzformátorállomás használatára, amelyen át rákapcsolódhatnának a nyugat-európai hálózatra.

Kummer Krisztián
Kummer Krisztián

Ez is érdekelhet