BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 -1,94 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Csökkent a francia lakosság fogyasztása

2000. október 24. kedd, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A francia háztartások szeptemberben az előző havi 1,8 százalékos csökkenést követően - a megfigyelők növekedési várakozásával szemben - újabb 1,2 százalékkal fogták vissza kiadásaikat. A gazdaság növekedésében 1997 vége óta meghatározó szerepet játszó belső fogyasztás lendületét a szakértők szerint főként a magas olajár vetette vissza. A francia háztartások költekezése, akárcsak az euróövezet legtöbb országában, várhatóan a jövő év első hónapjaiban indul ismét növekedésnek, amikor a beígért széles körű adócsökkentések miatt megnő a szabadon elkölthető jövedelem. Bár a francia fogyasztási kiadások általában hű képet rajzolnak az egész eurózóna fogyasztásának alakulásáról, elemzők hozzáteszik, hogy a szeptember az országos tiltakozó akciók miatt is gyengébben alakult.

Kummer Krisztián
Kummer Krisztián

Ez is érdekelhet