BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 -1,94 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Az IMF takarékosságra inti a norvég kormányt

2000. október 24. kedd, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A norvég kormány tegnapi közlése szerint a Nemzetközi Valutaalap figyelmeztette Oslót, hogy ne herdálja el az olajkitermelésből származó jelentős bevételeket és a jövő évi költségvetését is megfelelő szigorral tervezze. Az IMF országjelentésében azt tanácsolja a norvég kormánynak, hogy monetáris politikájában a korona euróval szembeni stabilitásának megőrzése helyett az infláció leszorítását tekintse prioritásnak. A nemzetközi pénzintézet szerint a nyersolaj jelenlegi magas világpiaci ára rossz irányba viheti a norvég gazdaságpolitikát, és az esetleges rövidlátás hosszú távon jelentős többletköltségeket eredményezhet. A kormány által három hete előterjesztett jövő évi költségvetési tervezet 192 milliárd korona (20,21 milliárd dollár) többletet irányoz elő, amit az eddigiekhez hasonlóan a jövő generációi számára elkülönített Petroleum Fundba helyeznének el. A kisebbségben kormányzó Munkáspártra ugyanakkor több oldalról mind nagyobb nyomás nehezedik, hogy a rendkívüli bevételekből már ma is részesedjék a norvég társadalom az oktatás, a nyugellátás, az egészségügy és más területek fejlesztésével.

Kummer Krisztián
Kummer Krisztián

Ez is érdekelhet