Románia folyó fizetési mérlegének hiánya az év első 8 hónapjában az egy évvel korábbi 754 millióról 571 millió dollárra csökkent - jelentette be a bukaresti jegybank. A szolgáltatások deficitje 33,7 százalékkal, 136 millió dollárra mérséklődött, a folyó átutalások többlete 37 százalékkal, 478 millió dollárra emelkedett; a külkereskedelmi hiány viszonylag kis mértékben, 642 millió dollárról 666 millióra nőtt.
