BUX 138451.84 0,6 %
OTP 44450 1,07 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Kiderül, hol a legjobb dolgozni

2013. október 18. péntek, 00:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az Aon Hewitt hr tanácsadó idén tizenharmadik alkalommal végezte el a legjobb munkahely felmérést (lmf), az eredményhirdetést november 5-én, egy egész napos szakmai konferenciát követően tartják. Az országos kutatásban idén hat iparágból csaknem 90 vállalat 35 ezer munkavállalója − ez tíz százalékkal több a tavalyinál − és mintegy négyszáz felső vezetője vett részt. A részt vevő cégeknek háromtípusú kérdőívet kellett kitölteniük: az egyik a dolgozói elégedettséget mérte, míg a második a felső vezetők számára készült, a harmadik a szervezet humánerőforrás-rendszereire és -folyamataira vonatkozott, ezt a hr-vezetők töltötték ki.

A felmérést 1994 óta világszerte ötezer szervezetnél végezzük el, ebben az elégedettségi területek részletes elemzése mellett azt is vizsgáljuk, hogy milyen kapcsolat van az üzleti eredmények és elkötelezett dolgozók aránya között − mondta Szirbik Edina, az lmf projektvezetője. Az elkötelezettség forintokban mérhető: számításaink szerint egyetlen nem elkötelezett dolgozó évente akár több mint 2 millió forinttal csökkentheti a profitot, míg egy elveszített tehetség pótlásának költsége akár az illető fizetésének 50 százalékára is rúghat − fogalmazott a szakértő.

Bár a válság hatására megrendült munkaerő-piaci magabiztosság még nem állt helyre − hiszen a munkavállalók fele még mindig tart az álláskereséstől −, bizonyos dolgozói rétegek, különösen az it-sok, termékfejesztők, mérnökök, valamint a nyelveket magas szinten beszélők egyáltalán nem félnek mozogni a munkaerőpiacon − értékelte az adatokat Bakos Réka, az Aon Hewitt tanácsadója. Tapasztalatai szerint a magabiztos dolgozók egyre könnyebben váltanak, nem ragaszkodnak görcsösen korábbi pozíciójukhoz, ami figyelmeztető jel a vállalatok számára.

Domokos László
Domokos László

Ez is érdekelhet