BUX 138501.93 0,64 %
OTP 44450 1,07 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Jóval több építőanyag fogy

Húsz-harminc százalékkal ugrott meg egyes építőanyagok forgalma az első fél évben - írja szombati számában a Magyar Hírlap.

2017. július 22. szombat, 09:20

Fotó: Dömötör Csaba / Pelsőczy Csaba
Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az építőanyagok idei árnövekedése jellemzően 5-8 százalék volt - mondta a lapnak a Magyar Építőanyag és Építési Termék Szövetség ügyvezetője. Szarka László hozzátette, változatlanul probléma a kivitelezői szakemberhiány, amely 3-6 hónapos csúszásokat eredményez.

Az égetettkerámia-téglák forgalma 25-30 százalékkal bővült az első fél évben, az égetettcserép-termékek piacán 8-10 százalékos volt a növekedés. A fehér falazati termékeknél csaknem 20 százalékkal nőtt a kereslet, a szálas szigetelőanyagoknál 25 százalékkal nőtt a kereslet - írja az MTI.

Jelenleg jelentős hiány van acéllemez radiátorokból. A homlokzati nyílászárók piacán a nyár folyamán is kitart az év eleji lendület, 20 százalékos növekedés várható az előző évihez képest. (Késhetnek a beruházások - váratlan nehézségek az építőiparban.)

A csok, az ötszázalékos lakásáfa keretében végzett beruházások és a magánlakás-építések hatása egyaránt közrejátszott a piac bővülésében.

Dzindzisz Sztefan
Dzindzisz Sztefan

Ez is érdekelhet