BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 -1,94 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Elrettentő mértékű adó bevezetéséről tárgyalnak Óbudán

Évi félmillió forintos giccsadót vetne ki Óbuda-Békásmegyer önkormányzata a kerület szempontjait figyelmen kívül hagyó építkezőkre. Ezzel akarnak gátat vetni a csiricsáré házak elszaporodásának, ami az építési engedély megszűnése nyomán várható - írja a hvg.hu.

2016. január 28. csütörtök, 15:09

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A portál szerint az önkormányzat kezdeményezése könnyen ragadós lehet. A 300 négyzetméter hasznos alapterületű új lakóépületek esetében 2016-tól csak bejelentési kötelezettséget írnak elő a jogszabályok, s a bejelentés csak akkor utasítható el, ha túlépítik a területet, vagy nem tartják be a megengedett építménymagasságot, de ezen kívül szabaddá vált a pálya a magánépíttetők előtt.

Ráadásul a 300 négyzetméternél kisebb új lakóépületek egyszerű bejelentése nem minősül kérelemnek, így az annak benyújtásától számított 15 nap elteltével már kezdődhet is a kivitelezés. Mindezek nyomán - ahogy az a Bús Balázs polgármester által a mai közgyűlés elé terjesztett tervezetben is olvasható: \"az építészeti minőség és a településkép romlása várható\".

Az adót nem vagyoni típusú adóként vezetnék be, a kerületi szabályoktól való eltérés ténye szabja meg a nagyságát, ami így elég elrettentő hatású: évi 500 ezer forint lenne.

Minthogy a parlament két éve lényegében szabad kezet adott az önkormányzatoknak a helyi adók kivetésében, az esztétikai szempontokon nyugvó adó bevezetésének nincs törvényi akadálya - írta a hvg.hu.

Economx
Economx

Ez is érdekelhet