BUX 139003.15 1,0 %
OTP 44600 1,41 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Mi lesz a budapesti repülőtérrel?

Már több mint négy hónapja nem repülnek a Hármashatárhegyi repülőtéren. A növendékek Budaörsön folytatják a képzést - bár filmforgatás miatt a napokban onnan is el kell költözniük pár hétre. A helyiek aláírást gyűjtenek, és segítenek a reptér gazolásában.

2014. augusztus 28. csütörtök, 14:06

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A Műegyetemi Sportrepülő Egyesület versenyzői egyre kevesebbet gyakorolhatnak, mióta kiszorították őket a Hármashatárhegyi repülőtérről, azonban így is kiváló eredményeket értek el idén nemzeti és nemzetközi versenyeken - olvasható az egyesület közleményében.

A reptér sorsa továbbra sem rendeződött, amint arról a Napi.hu már korábban beszámolt, a Nemzeti Közlekedési Hatóság visszavonta a repülési engedélyt  arra hivatkozva, hogy a Műegyetemi Sportrepülő Egyesület és az állam, illetve az MNV Zrt. között zajló per \"veszélyezteti a légi közlekedés biztonságát\". A hivatal ezzel egy tollvonással húzta keresztül az MSE oktatási stratégiáját, valamint a versenyzők felkészülését - emeli ki az MSE közleménye.

A hogyan továbbról szólva kifejtik, a hidegkúti lakosság, valamint a repülős társadalom összefog a reptérért, aláírásgyűjtéssel, reptér gondozási akcióval támogatja az MSE-t, amely a reptér karbantartásáért továbbra is felelős, mint arról az MNV Zrt. egy hivatalos levélben is emlékeztette a Műegyetemi Sportrepülő Egyesületet. Az MSE ennek csökkenő bevételei dacára is eleget tesz-olvasható a közleményben.

A hidegkúti lakosok és más repülőklubbok vezetősége és tagsága is segítenek a reptér gazolásában, aláírást gyűjtenek az utcákat járva, online szervezkednek és minden nap megkérdik, hogy miben segíthetnek, mit tehetnek azért, hogy újra repüljenek a magyar tervezésű gépek Határhegyen - írja az MSE. Válasz még nincs, de mint a közlemény hangsúlyozza, a nemes cél érdekében az MSE sosem adja fel a harcot. Az arra sétálóknak pedig azt üzenik, \"most már a foxit is ki lehet hozni. Már nem nagy a fű.\"

Economx
Economx

Ez is érdekelhet