BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 -1,94 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Új munkahelyeket teremthet a műemlék kastély hasznosítása

Lemond a szabadkígyósi Wenckheim-kastély vagyonkezelői jogáról a Magyar Nemzeti Vagyonkezelő javára a Műemlékek Nemzeti Gondnoksága. A kastély földszinti termei visszakapják eredeti funkciójukat, az emeleten szálláshelyeket, konferencia termet és gyógyközpontot alakítanak ki.

2012. február 14. kedd, 12:37

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az MNG igazgatója az MTI-nek elmondta, a vagyonkezelői jog átadásáról napokon belül értesítik az MNV-t. A döntés értelmében nem lesz örökségvédelmi akadálya annak, hogy a kastély kezelői jogát megkapja Szabadkígyós önkormányzata, és benyújtsa pályázatát az Új Széchenyi Tervhez. Varga László az MNV Zrt. Általános Vagyonelemek Igazgatóságának vezetője az MTI-vel közölte: egy-két hónap múlva kerülhet az önkormányzathoz a vagyonkezelői jog.

A vagyonkezelő támogat minden olyan kezdeményezést, amely állami tulajdonú ingatlanok felújítására és hasznosításra irányul, valamint élénkíti a térség gazdasági és turisztikai életét, új munkalehetőség nyújt az ott élő emberek számára - tudatta az MNV.

Balogh József polgármester elmondta, hogy a felújítás után a kétszintes, 1500 négyzetméter alapterületű épület alsó termei visszakapják eredeti funkciójukat. A tervek szerint az emeleten szálláshelyeket alakítanak ki, a kiszolgálóépületekben pedig konferenciaterem és gyógyászati központ épül.

MTI
MTI

Ez is érdekelhet