A városházán megerősítették, az üzletember cége és az önkormányzat között már az év eleje óta folynak tárgyalások a kezelői jog átadásáról.
A siklósi önkormányzat 1999 óta rendelkezik a joggal, ám megfelelő források híján az ország egyik legjelentősebb műemlékének átfogó rekonstrukciójához nem tudott hozzákezdeni. A közelmúltban már az is felmerült, hogy ha nem sikerül tőkeerős befektetőt találni, a kezelői jogot visszaadják az államnak, illetve a Kincstári Vagyoni Igazgatóságnak (KVI).
A városházán elmondták: egy közelmúltban készült tanulmány szerint többmilliárdos beruházásra van szükség annak érdekében, hogy a vár ismét eredeti szépségében legyen látható, s ott egy a várost szolgáló turisztikai centrumot is kialakíthassanak. Rekonstrukció vár többek között a belső udvarban lévő egykor rendkívül látogatott szállodára és étteremre, de fel kell újítani az úgynevezett gyilokjárót, s még jó néhány más épületrészt is. Ha sikerül egyezségre jutni, a vár területén található valamennyi kereskedelmi lehetőséget vélhetően a vállalkozó érdekeltségébe tartozó cég használhatja ki, amely cserébe hozzáfog a teljes rekonstrukcióhoz. Az önkormányzatnak az idegenforgalmi adón kívül közvetlen anyagi haszna nem származik a kezelői jog átadásából, a célja új munkahelyek teremtése.
