Kínai vállalatvezetői delegáció és a Shandongi Erdészeti Akadémia vezető kutatója érkezett a Soproni Egyetem meghívására Magyarországra kétnapos látogatásra 2025. június 18–19. között.
A nyugat-magyarországi egyetem célja, hogy közös kutatási, szolgáltatási központot hozzanak létre Sopronban, egyaránt segítve ezzel a hazai és a kínai faipari vállalatok együttműködését, európai piacra jutását.
Megkerülhetetlen nyugati híd épülhet Sopronban
A Soproni Egyetem törekvése, hogy a szolgáltatásaik révén megkerülhetetlen híd szerepet és folyamatos bevételeket, lehetőségeket teremtsen az együttműködő feleknek.
A kínai befektetői és kutatói delegáció Sopronban megismerte a Soproni Egyetem oktatási, kutatási és innovációs tevékenységét, stratégiai céljait, a fenntarthatóság jegyében tett intézkedéseit és fejlesztési elképzeléseit.
A találkozón hangsúlyos szerepet kaptak a „zöld egyetemi” technológiák, különösen a fenntartható faalapú anyagok fejlesztései, a körforgásos gazdasághoz kapcsolódó újítások, valamint a természetközeli erdőgazdálkodással összefüggő tudományos vívmányok.
Együttműködés a keleti nyitás jegyében
Magyarország és Kína között az elmúlt években intenzív gazdasági és oktatási együttműködés alakult ki, különösen a keleti nyitás politika keretében. Ennek részei az egyetemi szintű kapcsolatok és a kínai befektetések, amelyek gyakran ipari parkok, logisztikai központok vagy technológiai fejlesztések formájában valósulnak meg. A soproni régió különösen vonzó lehet a kínai befektetők számára stratégiai elhelyezkedése, az osztrák határ közelsége és a logisztikai csomópontok elérhetősége miatt.Kínai faipari vállalkozás települhet Magyarországra
A Soproni Egyetem közleményéből kiderül, hogy
AZ INTÉZMÉNY SZÁMÁRA KIEMELT JELENTŐSÉGŰ, HOGY OLYAN SZAKMAI PARTNERSÉGEKET ALAKÍTSON KI, AMELYEK TUDOMÁNYOS ÉS GAZDASÁGI SZEMPONTBÓL IS GYÜMÖLCSÖZŐEK.
A megbeszélések kiváló alapot teremtettek egy olyan együttműködéshez, amely mind a kínai,
mind a magyar faipar fejlődését elősegítheti – hangsúlyozta Fábián Attila, az intézmény rektora, hozzátéve, hogy a felek két témában tárgyaltak:
- Egy egyetemi-kínai kutató, szolgáltató központ létrehozásáról.
- Faipari vállalkozás Sopronba településéről.
„Hisszük, hogy a tudományos alapú, gyakorlatorientált összefogásoké a jövő, és a Soproni Egyetem ennek a jövőnek kíván egyik kulcsszereplője lenni, ezért folytatjuk a tárgyalásokat a kínai partnerekkel”
– fogalmazott a Soproni Egyetem rektora.
Végül az egyetem közleményéből kiderül, hogy a Soproni Egyetem kész aktívan hozzájárulni a Magyarország és Kína közötti szakmai párbeszédhez, a gazdasági kapcsolatok erősítéséhez és a közös értékteremtéshez.
Kövesse az Economx.hu-t!
Értesüljön időben a legfontosabb gazdasági és pénzügyi hírekről! Kövessen minket Facebookon, Instagramon vagy iratkozzon fel Google News és YouTube-csatornánkra!
Legolvasottabb

Táborozó gyerkekeket nyelt el a villámárvíz, minden per cszámít

Most jöttek ki a friss adatok: Magyarországon döbbenetes a lakáspiaci drágulás, veri egész Európát

Szalay-Bobrovniczky elárulta, miért Gidrán harcjárműveket olvaszt magába a honvédség eszközparkja

Kinyílt a brüsszeli pénzcsap, milliárdokat kapott Magyarország

Brutális lemaradás: 13 EU-ország már elérte, amiről mi csak álmodunk

Pár hétre hatalmas akciót hirdetett az IKEA

A Revolut felfüggeszti néhány szolgáltatását Magyarországon

Eltűntek a bacik, önkéntesek gatyába rázták a fürdőkomplexumot

Ki nem veheti fel a 3 százalékos lakáshitelt? Kombinálható a csokkal?
